Yikim Söküm İşleri

Bu işlem herkes tarafından yapılmamaktadır. Bu yüzden güvenilir firmaları seçmeli bunlardan en iyi şekilde verim alabilmek için iyi araştırmalısınız.

Bina Ve Fabrikalarda Yıkım İşleri
Pek çok bina; kentsel dönüşüm projeleri, kullanım ömürlerini tamamlamaları, deprem, sel baskını ve ve buna benzeri özel durumlar sebebi ile hasar görmüş olmaları gibi farklı sebeplerle yıkım işlemine maruz kalabilmektedir.

Yenilenmesi gereken veya ömrünü tamamlayarak tehlikeli hale gelen yıkılmasına karar verilen; fabrika, bina, şantiye, tesis, ambar, depo gibi betonarme çalışma ve yerleşim birimlerinin de montajı, hurda sökümü, fabrika söküm işleri, çelik konstrüksiyon sökümü, bina söküm işleri, konusunda uzman firmalar tarafından işlemin büyüklüğüne göre planlanarak, profesyonel ekip ve uygun teknik ekipmanlar ile en kısa zamanda ve güvenli bir şekilde tamamlanmaktadır.

Bu işlem herkes tarafından yapılmamaktadır. Bu yüzden güvenilir firmaları seçmeli bunlardan en iyi şekilde verim alabilmek için iyi araştırmalısınız.

Yıkım sırasında birçok hesaplama çok önemlidir. Bunlardan biri ise statik hesaplamadır.

Peki; Statik hesaplama nedir? Neden önemlidir? Ondan bahsedelim.

Sebebi ne olursa olsun, yıkma kararı alınan bir binanın hangi amaçla inşa edildiği ve nasıl kullanıldığı, yıkım planlaması yapılırken dikkate alınması gereken önemli bir noktalardan biridir. Yıkım firmaları tarafından, inşaat mühendisliğinin temeli olan statik hesaplamaların tam yapılması, yanlış bir yıkım planının uygulanmasına ve istenmeyen sonuçlarla karşılaşılmasına mani olacaktır. Eğer ki bu hesaplamalar yanlış yapılır ise birçok soruna yol açabilir. Bu yüzden dikkat edilmesi çok önemlidir.

Bir binanın statiği; binanın dış etkenler ve özellikle fabrika binalarındaki gibi makinelerin kullanımıyla ortaya çıkan zorlayıcı etkenlerden meydana gelen kuvvetlere karşı dayanıklılık hesabıdır. Bu sebeple, yıkım kararı verilen bir fabrika binasında, faaliyeti boyunca hangi makinelerin kullanıldığı, binanın statiğine verilen zararı hesaplamada önem taşımaktadır. Sonuç olarak bir fabrika yıkım ile konut amaçlı kullanılan bir binayı yıkmak aynı iş değildir. Farklı çalışmalar ve uzmanlıklar gerektirmektedir.

 

Kentsel Dönüşüm Firmaların Rekabetini Artırmaktadır
Fabrika yıkım ve söküm konusunda kentsel dönüşüm ile beraber artan yoğunluk ve iş talepleri firmaların rekabetini arttırmaktadır. Sadece fiyat politikası ile değil, sundukları hizmetin kalitesi ve güvenliği, temiz çalışma koşulları ve çevreye duyarlılık noktaları olarak da, firmalar arasında tercih unsurları sıralanmaktadır. Ve bu sundukları maddeler kesinlikle çok önemlidir.

Tüm bu unsurlar ve yıkımı gerçekleşecek binanın durumu, büyüklüğü, risk faktörlerine göre fabrika yıkım fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden bir firma değil birçok firma ile konuşun ve sizlere uygun gelebilecek bir fiyat listesini çıkartın. Yoksa bazı firmalar gereğinden fazla para alarak ya da malzeme kalitesinde sorun çıkartarak sizleri zor durumda bırakabilirler.

Genişleyen Şehirler Yıkımların Ana Sebebi
Kurulum aşamalarında şehir merkezlerinin ve yerleşim yerlerinin uzağına konumlandırılarak faaliyet gösteren fabrikaların çevresi, yerleşim alanlarının genişlemesi ile konutlarla dolmaya başlamıştır. Bu durumdaki pek çok fabrika çevresinde oluşan kentleşme nedeninden dolayı üretim faaliyetlerine yeterince iyi devam edememektedirler. ve farklı bölgelere taşınması ihtiyacı doğmaktadır. Bazı fabrika binaları için ise yılların getirdiği yıpranma sebebiyle veya kullanım ömürlerini tamamladığı için yıkım kararı verilebilmektedir. Uzman ve eğitimli çalışanları ile pek çok fabrika yıkım firması, yıkım ve fabrika söküm işlemlerinde hizmet vermektedir.

Gelişen teknoloji ve değişen dünyanın gerekliliği olarak köklü fabrikaların, üretimlerinde daha yeni ve güvenilir makinalarla hizmetlerine devam etmeleri için de fabrika söküm, makine söküm işleri yapan firmalarla çalışmaktadır. Bina yıkımı haricinde bu firmalar; kısmi yıkım, kolon kesme, duvar yıkımı, İçten yıkma, temel kırma işlemlerini yapmaktadır. Kısmi yıkım işlemleri genellikle, kompresör ve hilti ile yapılmaktadır.

 

Sizlerde güvenilir ve sağlam referanslı bir iş istiyorsanız bizimle irtibata geçiniz.

Diğer Uygulamalarımız

Hidrolik Beton Delme

Firmamız Karot ile beton delme, karot alma, karot test, karot numune alanında uygulamacı firma olmasının ötesinde karot un getirilerini kişi ve kurumlara anlatmayı ilke edinmiştir.

Beton Kırmak

Beton kırım işlemleri firmamız tarafından yapılmakta olup, devamında gerekecek hidrolik kesim, mini ekskavatör, kırım ve bina yıkım işlemlerini deneyimli, kaliteli Profesyonel ekip.

Filiz Ekimi

Saplama-gömme eyleminin mühendisce söylenişi, bir yapı öğesini başka bir bölüme kenetleyerek tutturmak, demektir filiz ekme -ankraj

Bina Yıkma

Türkiye bilindiği gibi gelişmekte olan bir ülke ve buna bağlı olarak kentsel dönüşüm projeleri, sağlıksız binaların temizlenmesi gibi bir çok kamu ve özel sektör alanlarında çalışma yürütülmektedir

Enjeksiyon

Poliüretan Enjeksiyon, beton ve ters alanlardan gelen su izolasyonu sağlamak amacıyla beton ve duvar içerisinde çatlak ve kılcal alanların doldurularak su sızıntıların kesintisinde kullanılan sistemdir

Beton Delme

Bu makinenin çalışabilmesi için delme sehpası ve elmas soketli karot ucu da olması gerekir. Her türlü betonda, uygun avadanlıklarla delme işlemi yapılabilir.

Beton Çatlatma

Beton delme ve kesme sektörü de bu güçten yararlanarak, beton kütlele’rin kontrollü bir bicimde çatlatılması, yöntemi ile birçok avantaj elde etmiştir.

Beton Silme Boyama

Otopark Boyama, Yol Çizgisi Boyama, Park Yeri Boyama işleriniz için bize ulaşabilir, Ücretsiz Keşif hizmetimiz ile bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

Hidrolik Kesme

Hidrolik kesim makinesi; raylı üzerinde ileri ve geri hareketlerine sahip hidrolik testere ile rayın kesim yapılacak alana sabitlenmesi ile yapılan bir sistemdir

Açı İle Karot

Firmamız karot ile beton delme kesme uygulamalarında, 90 derece açı ile yerde perdede tersine tavanda karot delme işlemi yapmaktadır.

Karot Kesme

Hidrolik kesme makinelerinin yetersiz kaldığı, betonun 50 cm yi geçmesi durumunda 550 cm kadar çürütme esaslı uygulama yapılarak beton kütlelerin taşıma işlemidir

Derz Kesimi

Betonarme yapılarda, demir donatılı veya donatısız yüzeylerin, çıkartılması, onarılması gibi yapısal değişikliklerin yapılması uygulamaları, Derz Kesme ile yapılmaktadır

Halat İle Beton Kesme

Halat ile beton tel kesme uygulamasında kesme derinliği demir yoğunluğu önemi yoktur SINIRSIZCA KESME yapılabilmektedir.

Beton Tadilat Onarım

Sektördeki deneyimiyle kaliteli hizmet anlayışını ön planda firmamız beton tamir, tadilat ve onarımı konusunda yardımınıza hazırdır.

Karbon Plaka Elyaf

Bu yapılar karbon fiber güçlendirme uygulaması ile kolay ve daha kısa sürede, hem de malzeme açısından hafif olmasından kaynaklı binaya yük bindirmeden bu işlemler yapılabilir.