Beton Tadilat Onarım

Sektördeki deneyimiyle kaliteli hizmet anlayışını ön planda firmamız beton tamir, tadilat ve onarımı konusunda yardımınıza hazırdır.

ZİRVE Karot beton tadila ve onarım işi yapan firmalar arasında yer almaktadır. Sektördeki deneyimiyle kaliteli hizmet anlayışını ön planda firmamız beton tamir, tadilat ve onarımı konusunda yardımınıza hazırdır.

Beton bir yapıda, zamanla oluşabilecek küçük çatlaklar, gözle görülen yarık ve oyukların, kırıkların tamiri, granit, mermer seramik gibi iç ve dış mekanların yatay ve düşey uygulamalarında, sonradan doğabilecek kırılma, çatlama, dökülme ve değişme durumunda, uygun olan yapı harçları(kimyasal yapı harçları, çimento esaslı yapı harçları, mekanik bağlayıcılar, epoksi reçineleri, çimento şerbeti) ile tadilat ve onarımıdır.

ZİRVE KAROT bu uygulamaları

* Beton onarımı

* Görünür yüzeyli betonların ve yüzeylerin onarımı

* Yapısal onarımlar

* Kırık ve çatlakların onarımı olarak ele alır. Her uygulama, gerekli görülen tamirat ve onarım esaslarına göre değişkenlik göstermekle birlikte kullanılacak malzeme, harç ve reçinelerde farklı olacaktır. Betonarme yapılarda çatlak tipleri ;

1- Yapısal çatlaklar Bu tip çatlaklar,yapının işlevi gereği taşıması zorunlu gerilmelerden kaynaklanır ve tehlike arzederler. Betonun döküm ve koşulları ile ilgileri yoktur

2- Uygulama kökenli çatlaklar Bu tip çatlaklar taze veya yaşlanmış betonda görülür.

a-Taze beton çatlakları; Taze beton çatlakları , betonun kalıba yerleşmesinden hemen sonra görülen çatlak türleri olup,10 cm erişen derinlikte ve 1-200cm uzunluklar olabilir.

b- Yaşlanmış beton çatlakları; Bu tip çatlaklar, değişik yaş gruplarındaki(30 gün -30 yıl)betonlarda görülebilir.

Çatlaklar,fiziksel veya kimyasal kökenlidir.bunlar önce kılcal görünümde,ardından büyüyen ve birleşen çatlaklardır.önlem alınmadığı taktirde betonarme elemanlar tamamen tahrip olabilir.

Epoksi Reçineleri Epoksi reçineleri yapıştırma özellikleri çok iyi olan sentetik reçinelerdir.

Bunların çekme gerilmeleri 50-110 kg/cm2 arasında değişir. Kopma birim uzamaları % 15-50 arasında olabilmektedir. Suya, aside ve alkaliye dirençleri çok iyidir. Zamanla özellikleri yitirmezler.

Çatlağa doldurulmuş epoksi yapıştırıcısı, çatlağın yarattığı süreksizlik ortamını sürekli duruma dönüştürür.

Çatlağın her iki yüzünü çatlak boyunca sürekli olarak birbirlerine bağlar ve gerilme birikimlerini önler. Sentetik reçineler kimyasal moleküler yapışma sağlarlar.

Kimyasal moleküler yapışma yüzeylerin pürüzlülüğü ile artar, çünkü kuvvet aktarmada daha büyük bir alan çalışmaktadır.

Genellikle ince bir tabaka yapıştırıcı madde daha güçlü yapışma sağlamaktadır.

Epoksi reçinelerine polisülfit eklenmesi ile daha elastik bir yapıştırıcı oluşmaktadır.

Polisülfitli epoksi reçinelerinin çekme dayanımları 200 kg/cm'ye kadar çıkabilmektedir. Çimento Şerbeti Çimento standardı (TS-24)'e göre çimento tanelerinin % 95'i 200 ile 325 nolu eleklerden geçmelidir. Bu koşula göre çimento taneciklerinin 0.074 mm'den daha büyük olmaması gerekir.

Diğer bir deyişle çimento şerbetinin O. l mm ve daha büyük çatlaklara girebilmesi olanaklı görünmemektedir.

Ancak kılcal çatlaklara çimento şerbeti ancak basınç altında doldurulabilir Mekanik Bağlayıcılar ZİRVE KAROT çatlakların epoksi reçinesi, çimento şerbeti ya da harçla onarımı genellikle artık genişlemeyen, durmuş çatlakların doldurulması amacı ile yapmaktadır.

Çatlakta genişleme sürüyorsa çatlağın mekanik bağlayıcılarla "dikilmesi" gerekir.

Bu dikişler çatlağı kesen çubuklar ve çubukların uçlarının uygun bir biçimde bağlayarak yapmaktadır. Deneyimli ve uzman bir ekiple, beton tadilat ve onarımını sürdüren firmamız, bu alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Diğer Uygulamalarımız

Hidrolik Beton Delme

Firmamız Karot ile beton delme, karot alma, karot test, karot numune alanında uygulamacı firma olmasının ötesinde karot un getirilerini kişi ve kurumlara anlatmayı ilke edinmiştir.

Beton Kırmak

Beton kırım işlemleri firmamız tarafından yapılmakta olup, devamında gerekecek hidrolik kesim, mini ekskavatör, kırım ve bina yıkım işlemlerini deneyimli, kaliteli Profesyonel ekip.

Filiz Ekimi

Saplama-gömme eyleminin mühendisce söylenişi, bir yapı öğesini başka bir bölüme kenetleyerek tutturmak, demektir filiz ekme -ankraj

Bina Yıkma

Türkiye bilindiği gibi gelişmekte olan bir ülke ve buna bağlı olarak kentsel dönüşüm projeleri, sağlıksız binaların temizlenmesi gibi bir çok kamu ve özel sektör alanlarında çalışma yürütülmektedir

Enjeksiyon

Poliüretan Enjeksiyon, beton ve ters alanlardan gelen su izolasyonu sağlamak amacıyla beton ve duvar içerisinde çatlak ve kılcal alanların doldurularak su sızıntıların kesintisinde kullanılan sistemdir

Beton Delme

Bu makinenin çalışabilmesi için delme sehpası ve elmas soketli karot ucu da olması gerekir. Her türlü betonda, uygun avadanlıklarla delme işlemi yapılabilir.

Beton Çatlatma

Beton delme ve kesme sektörü de bu güçten yararlanarak, beton kütlele’rin kontrollü bir bicimde çatlatılması, yöntemi ile birçok avantaj elde etmiştir.

Beton Silme Boyama

Otopark Boyama, Yol Çizgisi Boyama, Park Yeri Boyama işleriniz için bize ulaşabilir, Ücretsiz Keşif hizmetimiz ile bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

Hidrolik Kesme

Hidrolik kesim makinesi; raylı üzerinde ileri ve geri hareketlerine sahip hidrolik testere ile rayın kesim yapılacak alana sabitlenmesi ile yapılan bir sistemdir

Açı İle Karot

Firmamız karot ile beton delme kesme uygulamalarında, 90 derece açı ile yerde perdede tersine tavanda karot delme işlemi yapmaktadır.

Karot Kesme

Hidrolik kesme makinelerinin yetersiz kaldığı, betonun 50 cm yi geçmesi durumunda 550 cm kadar çürütme esaslı uygulama yapılarak beton kütlelerin taşıma işlemidir

Derz Kesimi

Betonarme yapılarda, demir donatılı veya donatısız yüzeylerin, çıkartılması, onarılması gibi yapısal değişikliklerin yapılması uygulamaları, Derz Kesme ile yapılmaktadır

Halat İle Beton Kesme

Halat ile beton tel kesme uygulamasında kesme derinliği demir yoğunluğu önemi yoktur SINIRSIZCA KESME yapılabilmektedir.

Yikim Söküm İşleri

Bu işlem herkes tarafından yapılmamaktadır. Bu yüzden güvenilir firmaları seçmeli bunlardan en iyi şekilde verim alabilmek için iyi araştırmalısınız.

Karbon Plaka Elyaf

Bu yapılar karbon fiber güçlendirme uygulaması ile kolay ve daha kısa sürede, hem de malzeme açısından hafif olmasından kaynaklı binaya yük bindirmeden bu işlemler yapılabilir.