Yavuzeli Beton Kesme

Gaziantep Beton Kesme firmamız, Gaziantep ve Yavuzeli elmaslı karot beton delme kesme sistemlerinde 1995 yılından bu yana Yavuzeli ve civarı hizmet vermektedir.

Gaziantep, çevresinde yapılan araştırmalara göre yöre, Anadolu’nun ilk yerleşilen alanlarından biridir. Yöredeki ilk yerleşimlerin M.Ö. 10.000’lere tarihlenen Paleolitik Çağ’a uzandığı yapılan kazılarda ele geçen buluntulardan anlaşılmaktadır. Ayrıca bölgede Kalkolitik, Tunç, Mitanni, Hitit, Asur, Pers, Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı dönemleri yaşanmıştır. M.Ö. 5000-3000’lerde yaşanan Kalkolitik dönemi, yörede Sakçagözü ya da CobaHöyük diye bilinen yerleşme temsil etmektedir.

Gaziantep, tarihi sokak ve çarşıları, barındırdığı dünyanın da sayılı müzelerinden Zeugma Mozaik Müzesi, antik kentleri ve ören yerleri, kiliseleri ve tarihi dokuları, yaylaları ve mesire yerleri ile gezmekle bitirilecek bir şehir değil.

Zeugma Mozaik Müzesi, kent merkezindeki, Hacı Sani Konukoğlu Bulvarı üzerinde yer alıyor. 2011’de açılan ve dünyanın ikinci büyük mozaik müzesi olma özelliğine sahip müze gerek mimari, gerekse de teknolojik açıdan dünyanın önemli müzelerinden biri. Zeugma’daki mozaikler on üç renk armonisinden oluşuyor. Üç blok olarak inşa edilen müzede, Zeugma Antik Kenti’nden getirilen mozaikler ile dünyaca ünlü Çingene Kızı mozaiği sergileniyor.

 

Hizmet Verdiğimiz Diğer Gaziantep İlçeleri

Hizmet Verdiğimiz Diğer İller