Nizip Beton Kesme

Gaziantep Beton Kesme firmamız, Gaziantep ve Nizip elmaslı karot beton delme kesme sistemlerinde 1995 yılından bu yana Nizip ve civarı hizmet vermektedir.

Ticaret yollarının üzerinde bulunması ve liman kentlerine yakınlığı nedeniyle önemli bir konumu olan Gaziantep, Osmanlı döneminde uzun yıllar Halep eyaletine bağlı bulundu ve Arap kültüründen çok Osmanlı kent kültürü etkisi altında kaldı. I. Dünya Savaşı’nda Fransız birliklerine karşı direnen Antep halkı sayesinde şehir, ‘Gazi’ unvanını elde etti. Daha sonradan şehir, 1987 yılında çıkarılan 3398 sayılı kanun ile Büyükşehir oldu. Gaziantep, 2 milyondan fazla nüfusuyla şuan Türkiye’nin en kalabalık sekizinci şehri.

Türkiye’nin sanayisinde ve ticaretinde oldukça önemli bir yere sahip olan Gaziantep bu özelliğinin yanında benzersiz el sanatları, zengin tarihi ve müzeleriyle de ön plana çıkıyor. Gaziantep, sahip olduğu Zeugma Antik Kenti, Gaziantep Kalesi, Dülük Antik Kenti Hasan Süzer Etnografya Müzesi ve Bakırcılar çarşısı gibi değerlerle Türkiye’nin en turistik şehirlerinden biri.

 

Hizmet Verdiğimiz Diğer İller