Hazro Beton Kesme

Diyarbakır Beton Kesme firmamız, Diyarbakır ve Hazro elmaslı karot beton delme kesme sistemlerinde 1995 yılından bu yana Hazro ve civarı hizmet vermektedir.

Diyarbakır’da birçok gezilecek yer, görülecek eserler vardır. Diyarbakır’da, geçmişte birçok medeniyet (Asurlular, Urartular, Persler, Ermeniler…) yaşadığı için bu medeniyetler kendilerinden pek çok iz bırakmıştır. Tüm bu medeniyetlerden sonra uzun bir süre Osmanlı Devleti egemenliğinde olan Diyarbakır’da dünyaca ünlü mimar Mimar Sinan’ın da mimari eseri bulunmaktadır. Bu eser, 1572 yılında Diyarbakır Valisi Behram Paşa tarafından yaptırılan Behram Paşa Cami’dir. Behram Paşa Cami, süslü minberi ve kesme taştan yapılması ile dikkat çeker.

Doğa hayatı bakımından da geri kalmayan Diyarbakır’da, şehrin kuzeyindeki Beklik Tepesi, Ergani ilçesinde bulunan Mihrap Dağı’nda, Dicle ilçesindeki Adem Dağı’nda ve Silvan ilçesindeki Zarga Dağı’nda ile Püsküllü Dağı’nda sık sık dağ ve doğa yürüyüşleri düzenleniyor. Bu dağ, tepe ve ilçelerden geçerken çeşitli tarihi taş köprüler ve muhteşem doğa manzarasını görmek oldukça güzel.

 

Hizmet Verdiğimiz Diğer Diyarbakır İlçeleri

Hizmet Verdiğimiz Diğer İller