Hazro Karot Firmasi

Hazro Beton Kesme işinizin boyutu ne olursa olsun, Hazro civarı, kurmuş olduğumuz hizmet ağı ile size en yakın Diyarbakır karot şubemizi yönlendiriyoruz.

1.635.048 nüfusu ile Türkiye’nin en büyük 12. şehri olan Diyarbakır, 15.272 kilometrekarelik yüzölçümüne sahiptir. Doğuda Batman ve Muş, batıda Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya, kuzeyde Elazığ ve Bingöl, güneyde ise Mardin illeriyle komşudur. Diyarbakır’ın içinden geçen Dicle Nehri’ne ildeki tüm akarsular dökülür. İçerisinde birçok nehir ve bu nehirlerin üstünde barajlar vardır. Bu barajlar; Devegeçidi Barajı, Dicle Barajı, Göksu Barajı, Gözegöl Barajı, Halilan Barajı, Karakaya Barajı ve Kralkızı Barajı’dır.

17 adet ilçesi bulunan Diyarbakır, yaklaşık 9000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Yontma Taş Devri’nden başlayıp Cilalı Taş Devri’ne kadar devam eden tarihi kalıntılara denk gelinmektedir. Bunlara en büyük kanıt, Silvan’da bulunan Hassuni Mağara Kenti ve Ergani’deki Hilari Mağaralarıdır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Diyarbakır, Osmanlı Dönemi’nde doğuya sefer yapan orduların hareket üssü ve kışlası olmuştur.

 

Hizmet Verdiğimiz Diğer Diyarbakır İlçeleri

Hizmet Verdiğimiz Diğer İller