Yeşilova Beton Kesme

Burdur Beton Kesme firmamız, Burdur ve Yeşilova elmaslı karot beton delme kesme sistemlerinde 1995 yılından bu yana Yeşilova ve civarı hizmet vermektedir.

Mimari yapılarının ve gizemli tarihinin yanında doğasıyla da kendinden söz eden Burdur’da bilinen en meşhur göl olan Burdur Gölü yer almaktadır. Burdur ile Isparta yolları arasında genişçe bir yer kaplayan göl Türkiye’deki göller arasında büyüklük bakımından yedinci sıradadır. Deniz suyundan neredeyse 2 kat daha fazla tuz oranına sahip olan göl Söğüt Dağı ve Suludere Dağı’nın arasında konumlanmıştır. İki dağın ortasında oluşan tektonik bir çöküntü sonrasında meydana gelmiştir. Kapalı bir havza şeklinde olan gölde hiçbir şekilde akıntı bulunmaz. Ve bu sayede ülkenin en derin göllerinden biri haline gelmiştir. Hayvan çeşitliliği bakımından 300 binden fazla su kuşuna ev sahipliği yapar. Nesli tükenmek üzere olan dikkuyruk isimli ördekler Burdur Gölü üzerinde yaşamlarını sürdürmektedir.

 

Son yıllarda turistlerin ve özellikle de kamp yapmayı sevenlerin ilgi odağı haline gelen Salda Gölü’de Burdur il sınırları içerisinde yer alır. Yeşilova ilçe merkezine 10 dakika uzaklıkta yer alan göl yaz ve kış aylarında kamp için oldukça uygun destinasyonlardan biridir. Yürüyüş ve bisiklet için de uygun bir parkur görevi üstlenen gölün sahil boyu 47 kilometreye yakındır. Türkiye’nin en derin gölleri arasında yer alan gölün çevresinde beyaz kum bulunur ve Maldivleri aratmayacak bir güzelliğe sahip olmasına neden olur.  günümüzde gölün çevresi 2. Derece doğal sit alanı olarak belirlenmiştir.

 

 

Hizmet Verdiğimiz Diğer Burdur İlçeleri

Hizmet Verdiğimiz Diğer İller