Olur Beton Kesme

Erzurum Beton Kesme firmamız, Erzurum ve Olur elmaslı karot beton delme kesme sistemlerinde 1995 yılından bu yana Olur ve civarı hizmet vermektedir.

Oltu Taşı ile meşhur olan Erzurum, taş işçiliğini dünyaya bir meslek olarak kazandıran şehirlerden biri olarak bilinmektedir.  Erzurum’da hala yaşlı ustalar çıraklarını eğiterek taş işçiliğini başarı ile sürdürmektedir. Kolyeler, küpeler, tespihler, broşlar, yüzükler, yaka iğneleri ve daha birçok ürün yapılan bu esrarengiz taş Erzurum’un ününe ün katmıştır. Anadolu Selçuklunun şehirde etkilerini sıkça görebileceğinizi söylemekle beraber, Cumhuriyet tarihinin ilk adımlarının şehirde de atıldığını bilmeniz önemli bir bilgidir. 3 Temmuz 1919 yılında Atatürk Erzurum’a gelerek, Erzurum Kongresi’ni kurmuştur. Ulusal Egemenlik için oldukça önemli olan kongre, şehri Anadolu’nun simgelerinden biri haline getirmiştir.

 

Tarihi yapıları, medeniyetlere yaptığı ev sahipliği, tarihte aldığı darbeleri, göz kamaştıran yeşillikleri, sporcuların her sene tercih ettiği dağları, birbirinden güzel yemekleri ile Erzurum başlı başına huzur dolu bir şehir olma özelliğini taşıyor.

Hizmet Verdiğimiz Diğer İller