Oğuzeli Karot Firmasi

Oğuzeli Beton Kesme işinizin boyutu ne olursa olsun, Oğuzeli civarı, kurmuş olduğumuz hizmet ağı ile size en yakın Gaziantep karot şubemizi yönlendiriyoruz.

Kahramanmaraş’tan Halep’e, Birecik’ten Akdeniz kıyılarına ve Diyarbakır’dan İskenderun’a giden ana yollar üzerinde bulunduğundan, her dönemin kültür ve ticaret merkezi olma özelliğini taşıyan Gaziantep, Milli Mücadeledeki kahramanlıklarla dolu müdafaası ile Gazi unvanı alan çok önemli şehirlerimizden biridir. I. Dünya Savaşı sonunda, önce İngilizler daha sonra da Fransızlar tarafından işgal edilen Gaziantep Savunması, Ulusal Kurtuluş Savaşı tarihinde yiğitlik, kahramanlık ve fedakarlığın eşsiz bir örneğidir.

Gaziantep’te bulunan Rumkale, Fırat ve Merzimen kıyılarından itibaren dimdik yükselen sarp kayalıklarla çevrili yüksek bir tepe üstüne kurulmuştur. Rumkale'ye Kasaba köyünden ve Halfeti'den teknelerle kolaylıkla ulaşılmaktadır. Kale iki beden halindedir. Birinci beden; kalenin doğu, kuzey ve batıda doğal kayalığın dik olarak yontulmasıyla, doğal sur meydana getirilerek oluşturulmuştur. İkinci beden ise bu doğal surun üstüne sert kalker kesme taşlarla sur duvarı olarak yapılmıştır.

 

Hizmet Verdiğimiz Diğer Gaziantep İlçeleri

Hizmet Verdiğimiz Diğer İller