Mengen Beton Kesme

Bolu Beton Kesme firmamız, Bolu ve Mengen elmaslı karot beton delme kesme sistemlerinde 1995 yılından bu yana Mengen ve civarı hizmet vermektedir.

Bolu şehri doğası ve lezzetli tatlarının yanı sıra mimari yapısıyla da her sene birçok insanın akın ettiği bir şehir olma özelliğine sahiptir. Merkezde 32 adet, Mudurnu’da 200 adet, Göynük’te 114 adet Eski Türk Evi’ne ev sahipliği yapan Bolu küçük bir şehir olmasına rağmen tarihin tüm dokularını bünyesinde barındırmasıyla Türkiye’nin en gözde şehirleri arasında yer almaktadır.

 

Göynük ve Mudurnu bölgeleri tarihsellik açısından çok daha zengin noktalardır. Göynük’te yer alan evlerin bir çoğunun çatıları kırma çatı denilen şekilde inşa edilmiştir. Dönemin yerli olarak kabul edilen kiremitleri ile kaplı evlerdir. 20 yüzyılın ilk dönemlerinde yapıldığı düşünülen evler 100 yılı geçkin tarihiyle devlet tarafından koruma altına alınmıştır. Evlerin çoğunun tavanında Türk ezgilerine ait motifler, mimari çizimler bulunmakla beraber tavan yükseklikleri oldukça fazla olan evlerdir. Evlerin geneline bakıldığı zaman hemen hemen hepsinin 2 katlı olduğu görülmektedir. İçlerinde merdiven vardır ve böylece alt ve üst kat olarak iki bölüme ayrılarak mimarinin özerk yönlerini de bizlere göstermektedir.

 

Hizmet Verdiğimiz Diğer İller