Dursunbey Beton Kesme

Balıkesir Beton Kesme firmamız, Balıkesir ve Dursunbey elmaslı karot beton delme kesme sistemlerinde 1995 yılından bu yana Dursunbey ve civarı hizmet vermektedir.

Balıkesir’de 22 adet ada bulunmaktadır. Fakat bunlardan 21 tanesi üzerinde herhangi bir şekilde bir yerleşim bulunmamaktadır.

Kısaca bir hayat yoktur. Sadece bir adasında yaşam hem turistik açıdan gelişmiş hem yazlıkçılık dediğimiz kavram gelişmiş hem de birçok restoran, bar, cafe ve tarihi kalıntılarıyla bir hikayesi olan bir yaşam alanı bulunmaktadır. Adı Cunda Adası olan bu yer, bir köprü vasıtasıyla ana karaya bağlanmaktadır. Ege Denizi üzerinde yer alan en büyük dört adasından biridir.

Diğer bir adıyla Alibey Adası olan ada daha çok Cunda ismi ile bilinmekte ve turistlerin dikkatini çekmektedir. Yunanistan’a yakınlığı dolayısıyla geçmişte Rumların yaşadığı ada üzerinde hala faaliyet gösteren kiliselerin ve manastırların varlığı ile anlaşılmaktadır. Dar sokakları ile tam bir eski şehir olarak görülen, taşlı sokakları ile her zaman ziyarete açık bir ada olmaktadır. Fahrisin Tepesi ile gün batımını müthiş bir manzara ile izleyebileceğiniz adada taş evler 1976 yılından beri sit alanı olarak belirlenmiş vaziyette yapıların korunmasına devam edilmektedir.

 

Hizmet Verdiğimiz Diğer İller