Bolu Beton Kesme

Bolu Beton Kesme firmamız, Bolu ve Merkez elmaslı karot beton delme kesme sistemlerinde 1995 yılından bu yana Merkez ve civarı hizmet vermektedir.

Bolu’nun bilinen en ünlü ilçelerinden olan Mudurnu’nun tarihi aslında çok çok eskilere dayanmaktadır. Hem de Britanyalılar’a kadar. Mudurnu bugünlere gelene kadar toprakları üzerinde Frigyalılar, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Lidyalılar ve Selçuklular yer almıştır. Burada yaşam savaşı vermişler ve uygarlıklarına sahip çıkmaya çalışmışlardır. Bunları yaparken ilçe içerisine kendilerinden izler bırakarak, şehri bilmeden tarihsel bir havaya sokmuşlardır. Selçuklular’ın ardından bölgenin son sahibi Osmanlı hükümeti olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti kurulana kadar Osmanlı’nın elinde olan Mudurnu tam bir Osmanlı köyüdür. Günümüzde hala izlerini koruyan ilçede Hisar ve Kulaklı adıyla bilinen iki adet tepe bulunmaktadır.

 

İlçede nereden baksanız 500-600 yıllık bir tarih yatıyor. Bunun büyük bir çoğunluğunu da tabii ki ilçenin en son sahibi olan Osmanlı Devleti oluşturuyor. Mudurnu ilçesi Evliya Çelebi’ye kadar uzanmış bir öneme ve dolayısıyla da tarihe sahiptir. İlçe içerisinde yaklaşık olarak 250 adet tescilli ve koruma altına alınan, aslı bozulmayacak şekilde dönemsel olarak restorasyonu gerçekleştirilen birçok yapı bulunmakta.

 

Hizmet Verdiğimiz Diğer İller