Bigadiç Beton Kesme

Balıkesir Beton Kesme firmamız, Balıkesir ve Bigadiç elmaslı karot beton delme kesme sistemlerinde 1995 yılından bu yana Bigadiç ve civarı hizmet vermektedir.

Ülkemiz net bir biçimde Anadolu’yu birbirine bağlamasından dolayı birçok uygarlığın tarih boyunca yuvası olmuştur. Balıkesir’de bu durumda deniz yakın olmasından dolayı kapılarını bir çok beyliğe ve uygarlığa kapılarını açmıştır. Her uygarlıkla beraber şehirlerimizin isimlerinde bir takım değişiklikler oluşmuştur. Balıkesir sınırları içerisinde yer alan Misya, Assua, Karesi isimlerinde olan şehirlerde yapılan arkeolojik kazılar tarih hakkında bizlere çok net bilgiler sunmaktadır.

Kazıların sonuçlarından bir tanesi Tunç Çağı’nda Troia halkının bugünkü Balıkesir sınırları içerisinde bir zamanlar yaşadığını kanıtlamıştır. Balıkesir’de ayrıca Grekler, Persler, Bergama Krallığı, Hitit İmparatorluğu ve Büyük İskender zamanındaki Makedonya Krallığı ve Roma İmparatorluğu’da belli bir dönem yaşam sürmüştür.

 

Milattan sonra 395 senesinde Roma İmparatorluğu tamamen dağılınca kent yönetimi Bizans’ın elinde kalmıştır. Bu dönemde Balıkesir tam bir piskoposluk merkezi haline gelmiştir. 1071 yılına kadar Bizans’ın elinde olan Balıkesir, uzun bir süre bu egemenliğin altında yaşamasından dolayı bugün bile hala derin bir kültür, yaşam tarzı ve mimari üzerinde etkisini sürdürmektedir.

 

 

Hizmet Verdiğimiz Diğer İller