Amasya Beton Kesme

Amasya Beton Kesme firmamız, Amasya ve Merkez elmaslı karot beton delme kesme sistemlerinde 1995 yılından bu yana Merkez ve civarı hizmet vermektedir.

Ülkemizin var olan 7 bölgesi arasında yer alan Karadeniz Bölgesi’nin Orta kısmında yer alan Amasya tarihi açıdan en eski şehirlerimizden biri olarak bilinmektedir. 7500 yıllık geçmişe sahip olma özelliği ile Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biridir. İlk örnek Türk şehri olarak akıllarda kalan Amasya, geçmişten günümüze birden fazla medeniyete ve buna bağlı olarak topluluğa ve devlet yapısına kapılarını açmış, yaşanmışlık dolu bir şehirdir.

 

2017 nüfus sayımlarına göre yaklaşık olarak 330 bin nüfusa sahip olan Amasya2nın merkez ilçesi ile birlikte 7 adet ilçesi bulunmaktadır. Nüfusun neredeyse yarısı merkezde ikamet etmektedir ve gün geçtikçe köyden veya ilçelerden merkeze olan göç artmaktadır. Bununla beraber son yıllarda yapılan turistik noktalarla da turistlerin ziyaretine açık artık tüm dünyaca bilinen bir şehir olma yolunda ilerleyen Amasya bu anlamda da örnek bir şehir olma yolundadır.

 

Hizmet Verdiğimiz Diğer Amasya İlçeleri

Hizmet Verdiğimiz Diğer İller