Acıpayam Karot Firmasi

Acıpayam Beton Kesme işinizin boyutu ne olursa olsun, Acıpayam civarı, kurmuş olduğumuz hizmet ağı ile size en yakın Denizli karot şubemizi yönlendiriyoruz.

Antik kentleri saymakla bitmez olan Denizli’nin bir diğer antik kenti ise şehir merkezinde 40 kilometre kadar uzaklıkta yer alan Tripolis Antik Kenti, Yenicekent Kasabası ve Menderes Nehri arasında koca bir yamaç üzerine konumlandırılmıştır. Hem batıya hem kuzeye açılan vadileriyle de kendinden söz ettiren antik kent, İç Anadolu ve Akdeniz’e ulaşan kentlerden biridir. İlk kuruluşunun ne zaman ve kimler tarafından olduğu bilinmemekle beraber, tarihteki verilere göre ilk adının Apollonia olduğu ve sonra da Genç Helenistik Dönem zamanlarında Tripolis olarak değiştirildiği tahmin edilmektedir.

 

Tripolis Antik Kenti bulunduğu coğrafi konum itibariyle tam bir ticaret ve tarım merkezidir. Şehircilik anlayışını bu anlamda halka getiren ilk antik kentlerden biri olduğu da buna bağlı olarak bilinmektedir. Mimari özellikler olarak Roma ve Bizans döneminin yapıları ve yaşayış tarzının daha çok göze battığı antik kent görülmesi gereken güzellikler arasındadır.

 

Bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğumuz faaliyetlerden aldığımız olumlu geri dönüşler firmamızın sizler için ne kadar önemli olduğunu belli etmekle beraber, bizleri geleceğe daha da gururlu bir vaziyette ilerlememizin en büyük motivasyon kaynaklarından biridir.

 

Hizmet Verdiğimiz Diğer İller